Czym jest buzz marketing i jak z niego korzystać?

Czym jest buzz marketing i jak z niego korzystać?
Buzz marketing to dość specyficzna forma promocji, przez jednych uważana za dobre wsparcie strategii reklamowej, przez innych przezywana marketingiem szemranym. Czy działania na forach internetowych rzeczywiście mogą zwiększyć rozpoznawalność firmy w sieci? Jako stały bywalec tego typu społeczności, chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. 

W przypadku buzz marketingu rola marketera ogranicza się wyłącznie do sprowokowania dyskusji w sieci na temat danego produktu bądź usługi, później informacje powinny rozchodzić się w sposób naturalny. Dobrze przemyślane kampanie marketingu szeptanego to działania długofalowe, skuteczne i niedrogie. Krytycy wytykają, że jest to podszywanie się pod konsumenta, takie praktyki nie mają jednak wiele wspólnego z rzetelnie prowadzoną kampanią marketingu szeptanego i zgodzę się, że mogą budzić kontrowersje.

Źle prowadzona kampania przyniesie więcej szkód, niż pożytku - może negatywnie wpłynąć na reputację promowanej firmy, efekt będzie zupełnie odwrotny od zamierzonego, liczba klientów nie tylko nie wzrośnie, ale firma może stracić dotychczasowych odbiorców. To, dlatego decydując się na taką formę promocji, należy zwrócić się do specjalisty, który naprawdę wie, co robi. Jeżeli oddajesz sprawy w ręce agencji marketingowej, dopytaj o kompetencje marketera, który będzie prowadzić dla Ciebie kampanię.

Marketing szeptany pomoże Twojej firmie:

  • wypromować produkt,
  • zwiększyć rozpoznawalność w sieci,
  • nawiązać dialog z grupą docelową.
Sama podczas dokonywania zakupów bardzo często sugeruję się opiniami zamieszczonymi w sieci i uważam je za pomocne. Moim zdaniem marketing szeptany to bardzo dobre wsparcie dla strategii promocji, aczkolwiek takie kampanie muszą być prowadzone z głową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz